Корзина
86 отзывов
+38(093)530-83-79
Компанія "Інструмент-гараж"

Як вибрати мотокосу.

Як вибрати мотокосу.
Актуальне питання: "Яку мотокосу вибрати?" Дешеву, чи дорогу? Брендову слабшої потужності, чи потужну невідомого виробника? Попробую поділитись власним досвідом!

29.05.16

Вже понад 20 років продаю мотокоси і тримери, і понад 13 років сам користуюсь садовою технікою! Більш ніж 90% покупців, які прийшли купити мотокосу задають конкретне питання: "Яку мотокосу купити, щоб добре працювала і не дуже дорого треба за неї заплатити?". Коли пропонуєш людям інструмент фірм Husqvarna, Stihl, Макіта або Maruyama, покупець задає стандартне питання: "А яка потужність в підставової моделі?", і отримавши відповідь: "0,8 кВт або 1.1 кінських сил", як правило людина говорить: "Заслаба!", хоча сам не розуміє - навіщо йому більша потужність. Досить неприємно, коли покупець, вислухавши мої аргументи, йде шукати потужну "німецьку" або "словенську" мотокосу 3 кВт за пів-ціни від брендових виробників - і він знаходить те що шукав: 1) німецька 2) потужна 3) дешева! Браво! Але в результаті, як правило, він купив зіпсутий настрій, а де-коли зіпсуте здоров'я!
А тепер все по порядку: 1. Мотокоси невідомих виробників.
Чим дешевша мотокоса, тим неякісніша в ній начинка. Покупець тішить себе: "Я не професіонал!" або "Та скільки там тої ділянки!". Прийшов додому, зробив суміш і ВПЕРЕД! Мотокоса косить, "як по маслу" - реве та стогне - "моща" думає радий косильщик. Витративши на скошення ділянки в 10 соток 2 літра бензину, цілком задоволений садівник, впевнений у своєму виборі. Після 3 - 4 покосів в людини починає боліти спина...і це не дивно: вага дешевої "потужної" коси більше в 2 рази від 128-ї Хускварни або 55-го Штіля, але це теж не проблема... Проблема полягає в тому, що дешеві мотокоси НЕ ВІДЦЕНТРОВАНІ - і це дуже шкодить здоров'ю. 
Друга проблема - карбюратор! Скільки раз я чув від сервісників - не брати в ремонт "ніби німецькі" мотокоси! Як правило, карбюратори зроблені настільки паршиво і з неякісних комлектуючих, що відрегулювати їх, підчас практично неможливо! Споживач нервується, а коса "реве та стогне", але не косить.
Третя проблема - редуктор! Редуктор зроблений з металу дуже низької марки, з домішками графіту. Якщо трава замоталась в траві, редуктор вириває зі штангою. Добре, якщо на ринку є схожі редуктори, а якщо немає? Продавець Вам скаже, що це "механічна поломка" і буде (на жаль) правий! Ціна такого редуктора від 250 до 450 грн.

Четверта проблема - двигун! До речі, це є найменшою проблемою, бо при правильний експлуатації, двигуни працюють більш-менш непогано, АЛЕ в дешевих косах поширеною проблемою є не двигун, а крілення коленвалу, яке приводить до поломки двигуна. В цих випадках ремонт взагалі не оплачується - треба купляти нову мотокосу.
Якщо підсумувати затрати на ремонт плюс затрати на відновлення здоров'я, то варто замислитись - що купляти в майбутньому.
2. Мотокоси брендових виробників.
Переваги фірмових мотокос: 1. Економія пального. Я користуюсь косою STIHL FS-55 і на ділянку 15 соток я витрачаю 0.6 літра суміші. Економічний двигун заощаджує мені 50 грн кожного покосу. Досить еконмічними є моткоси Oleo Mac i японська Maruyama
2. Карбюратор Walbro, який використовують майже всі брендові виробники, вже багато років радує власників мотокос і працівників сервісу. Відрегулювати і обслужити цей карбюратор проблем не виникає. Щоправда вартість такого карбюратора дорівнює вартості дешевої мотокоси.
3. Редуктор зроблений з високоякісної сталі. Якщо Ви щороку будете міняти змазку в редукторі - редуктор буде служити вічно!

4. Двигуни в брендових мотокосах служать довго і надійно. Для довгої роботи треба робити правильно мішанку і давати відпочити косі після повного баку роботи (для непрофесійних мотокос). І зовсім не потрібна потужність 2 або 3 кВт, бо траву стриже не потужність, а кінчик лєски.
Як підібрати оптимальну потужність?
- Якщо у вас ділянка без чагарів і зайвих кустарників, то Вам цілком і повністю підходить потужність 0.6 - 0.8 кВт.
- Якщо у Вас ділянка з озером, навколо якого ростуть чагарі або кустарники, то Вам потрібно вибирати косу з потужнісю 1.3 - 1.6 кВт.

- Якщо Ваша ділянка в лісі, і Вам час від часу треба буде застосовувати фрезу, то Вам потрібна коса з потужністю від 1.6 до 2.4 кВт.
- Якщо Вам потрібна мотокоса для паркових зон, комунальних господарств, то Вам потрібно вибирати ПРОФЕСІЙНУ мотокосу по таких самих параметрах, описаних вище. Багато хто думає, що якщо коса потужна, то вона професійна, але це не так. Професійна мотокоса відрізняється від побутової режимом роботи - перервний / безперервний. Є професійні мотокоси потужністю 0.56 кВт, і є побутові коси - 2.5 кВт.
Головне підберіть мотокосу "під себе" і не жиніться за кілоВатами - "Не варто купляти Самоскид, щоб возити сім'ю на дачу". Бережіть нерви і здоров'я!
Ласкаво Просимо в Сокільники Львівської області!!!

 

Другие статьи
Контакты
 • Телефон:
  +380677180922
  +380935308379
 • Контактное лицо:
  Олександр
 • Адрес:
  Львів -Сокільники, вул. Л.Українки 36а, Львов, Львовская область, Украина
 • Email:
  jawa-tools@ukr.net
 • Skype:
  jawalviv
Карта